HEMEN ARA.

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

hp servis adana

HP SERVİS ADANA

Hp Notebook Klavye

HP NOTEBOOK KLAVYE
 hp notebook klavye


Hp Notebook Klavye

Elektronik ve dijital cihazların çoklukla kullanıldığı günümüzde en fazla kullanılan cihazlar arasında olan notebooklar neredeyse tüm evlerde bulunuyor. Hem yetişkinlerin hem de çocukların sıklıkla kullandıkları, kullanımı ve taşıması kolay olan notebooklar artık masaüstü bilgisayarlardan çok daha fazla tercih ediliyor.

Notebooklarda olan klavyelerin kullanımı oldukça kolaydır. Hızlı yazı yazmak isteyenler tarafından notebooklarda ek klavye de kullanılabilir. Notebook arızaları içinde klavye arızaları çok sık görülmeyen arızalar içindedir. Bu arızalar genellikle hp notebook klavye değişimi yapılarak giderilebilir.

Notebooklarda Klavye Çalışmama Arızaları Neden Oluşur?

Bilgisayarlarda ve notebooklarda oluşan klavye arızaları çok fazla görülen arızalardan değildir. Genellikle ani olarak oluşan klavye arızaları tuş takımından her hangi birisi açık kaldığından dolayı oluşabilir. Bu tuşlar genellikle alt, alt gr, ctrl, shıf ve esc tuşu olarak sayılabilir. Normal bir harfin basılı kalmasından dolayı genellikle klavye arızası oluşmamaktadır.

Donanım ile alakalı klavye arızaları da arada bir gelişen arızalar içindedir. Bu tip klavye arızalarında genellikle bilgisayarın veya notebookun donanım sorunu bulunmaktadır. Eğer hp notebook klavye çalışmıyorsa;

  • Bilgisayarınızı kapatarak tekrardan açabilir veya yeniden başlatma işlemi uygulayabilirsiniz.
  • Kurulum menünüz açılmıyorsa tümleşik klavye donanımınızda bir sorun olabilir.
  • Eğer tuşlar yavaş çalışıyorsa filtre tuşları açık kalmış olabilir filtre tuşlarını kontrol edin.
  • Bir tuşa bastığınızda birkaç harf çıkıyorsa notebookunuzun klavyesinde tuş tekrarı gecikmesi ile ilgili bir problem olabilir.

Notebooklarda Donanım Arızaları

Kullanılan tüm notebook ve masaüstü bilgisayarlarda her parçanın kendisine ait bir kullanım ömrü bulunmaktadır. Uzun süreli notebook kullanımlarında notebookun parçalarında hasarlar ve arızalar oluşabilir. Uzun süreli kullanımlardan dolayı oluşacak arızaları göz önünde bulundurarak kullanıcı hatası da her zaman arızayı gidermek isteyen kişi tarafından göz önünde bulundurulmalıdır.

Hp notebook klavye arızaları ve donanım arızaları sabit diskin arızalanmasından dolayı arıza gösterebilir. Donanım arızaları oluştuğunda işletim sistemini tekrardan yüklemek donanım arızalarının bir kısmını ortadan kaldırabilir. Virüs arızalarına karşı bilgisayar kullanıcısı tarafından yüklenecek olan virüs koruma programlarıyla donanım arızaları yüzde yüz ortadan kalkabilir. 


Hp klavye modellerini ile tanışma zamanı. Bir klavyeden beklediğinizin fazlasını veren bünyemizdeki klavye modelleri ile kendinize ve bilgisayarınıza uygun bir klavyeye kavuşabilirsiniz. Klavye konusunda aklınızdan geçen her özellikleri hatta aklınızdan geçmeyen gelişmiş modelleri ile sizleri bekleyen bünyemiz sadece klavyenin kendisiyle değil fiyatları ile de sizleri şaşırtmaktadır. Sizler de bu özelliklere ve fiyatlara klavye sahibi olmak istemez misiniz?

Profesyonel Hizmet

Profesyonel hizmetimiz ile sizleri hp klavye modelleriyle bir araya getirmekteyiz. Sunduğumuz klavye hizmetlerini yakından incelemek ve hem bünyemiz hem de klavyeler ile fikir sahibi olmak için bizim ile iletişime geçebilirsiniz. Sizleri klavye ve diğer ürün seçeneklerimiz ile bilgilenerek arzu ettiklerinize sahip olabilirsiniz.

Farklı Tasarımlarla Çeşitli Klavyeler

Yediden yetmişe her yaşa ve her bireye uygun klavye modellerimiz ile sizler de aradığınız modeli rahatça bünyemizde bulabilirsiniz. Kablolu ya da kablosuz olmak üzere farklı çok sayıda da ebatları bulunan bu klavyeler sizleri beklemektedir. Tasarımları ve özellikleri ile ön plana çıkan klavye modellerimizdeki çeşitli seçeneklerden uygun fiyatlara yararlanarak hemen sahip olabilirsiniz.  

Uygun Klavye Fiyatları

Uygun klavye fiyatları ile gelişmiş klavyelere sahip olmaya hazır mısınız? Siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarına çözüm olmak için çıktığımız bu yolda sizler her daim bilgisayar ve gereçleri noktasında sizlere en gelişmiş modelleri sunmaktayız. Klavye başta olmak üzere batarya, şarj aleti, anakart, ekran kartı ve ekran vb. gibi her türlü bilgisayar ihtiyaçlarınızı firmamız ile temin ederek kolayca satın alabilirsiniz. Sizler de bu ürünlere ihtiyaç duyuyorsanız hp klavye olarak bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Güncelleştirilmiş Klavye Özellikleri

Teknolojik her tür alet hızla değişen çağa ayak uydurmak zorundadır. Eğer bu gelişme olmazsa hep aynı tekdüzelikte devam edip gidecektir. Bu durumda birbiri ardına sorunlara neden olacaktır. Öyle ki bilgisayar, klavye, batarya vb. gibi teknolojik aletler de günden güne gelişmektedir. Bu gelişmeleri sizler için yakından takip eden bünyemiz bu aletlere bünyesinde yer vermektedir.  Teknolojik gelişmelerde en yeniyi yakalayan firmamız ile sizler de bu teknolojik gelişmeleri takip edebilirsiniz.


Servisimizde HP Notebook Laptop ların Eski ve yeni tüm modellerin klavyeleri bulunmaktadır.

Tuştakımı ya da klavye bilgisayarın en önemli giriş ögesidir. Üzerinde harfler, rakamlar, işaretler ve bazı işlevleri bulunan tuşlar vardır. Türkçeye özel iki tür tuş düzenlemesi vardır: F klavye ve Q klavye diye ikiye ayrılır.

Çalışması:Tuş takımında her tuşa iki kod atanmıştır (Hex kodu). Tuşa basınca oluştur kodu tetiklenir. Tuş bırakıldığı zamanda bitir kodu tetiklenir. Karakter atamaları kod sayfalarında saklıdır. Bunlar her tuş koduna belirli bir karakter karşılığı düşürürler. KEYB komutu basit anlamda klavyeden gönderilen her kod için uygun bir karakter atamakta kullanılan bir tabloyu yükler. Bu işlemi çok hızlı zaman içinde gerçekleştirdiğinden bize kolay bir iş gibi gelir. Ancak yukarıda anlatıldığı gibi karışık bir işlemi vardır.

Türleri:Q Klavye ve F Klavye (Türkçe Daktilo Klavyesi) olmak üzere iki şekilde sınıflandırılabilir.Q Türkçe tuştakımı 91F Türkçe tuştakımı 91Tuştakımı üzerinde numaralar, Kilitler (Caps Lock: Bir kez basıldığında sürekli büyük harf yazar. İkinci kez basıldığında sürekli küçük harf yazar, Num Lock: Klavyenin sağında bulunan Nümerik alanın aktif veya pasif olmasını sağlar, Scroll Lock), Özel Tuşlar (Alt, Shift, Control, Alt Gr).Dizgeye (sistem) komut verme, veri girme bakımından tuştakımı sistemin en önemli giriş aygıtıdır. 101/102 tuşlu klasik ve 104 tuşlu win tuştakımı standarttır. Fişleri DIN veya USB bağlantılı olan tuştakımı kablosunun öbür ucu klavye kasası içinde yahut bir fiş şeklinde olabilir. Kablolu veya kablosuz kumandalı klavye setleri bulunmaktadır. Standart düzen QWERTY'dir.

Bölümleri:Klavye üzerindeki Ctrl, Windows ve Alt tuşları,Tuştakımını 5 bölümde inceleyebiliriz.Harf, rakam, işaretler bölümü,Sayı bölümü,en üstte Numlock, /, *, -, + ve Enter, onun yanında Del,Bunların arasında imleç bölümü, onun üzerinde Insert, Home, Pageup, Pagedown, End, Delete,Harf bölümü üzerinde dörtlü gruplar halinde işlev tuşları bölümü, F1-denF12'ye kadar ve onun yanında Print, Scroll Lock, Kesme tuşları,Yeni klavyelerde en üstte tarama butonları, eposta, media, calculator tuşları bölümü.Harf bölümünde solda Tab, Caps Lock, sol Shift, sol Ctrl ve sağda Backspace, Enter, sağ Shift, sağ Ctrl, onun yanında Windows'un iki tuşu ve solda Boşluk tuşu bulunmaktadır. Sol üstte tek başına Esc tuşu vardır.

Kullanımı:Tuştakımı hatasında önce kablo denetlenmeli, bozuksa değiştirilmelidir. Tuşların biri veya birkaçı çalışmıyorsa çıkarılıp saf suyla temizlenmelidir. Klavyeler artık çok ucuzladığı için gövdedeki bozukluklarda komple değiştirilmektedir.Harf bölümünde F tuştakımında A ve K üzerinde, Q tuştakımında F ve J üzerinde ve bütün klavyelerde sayı bölümünün 5'i üzerinde başlama kabartıları vardır.Standart tuştakımı dışında her dilin fiziksel tuştakımı bulunur.


 hp servis adana