HEMEN ARA.

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

hp servis adana

HP SERVİS ADANA

Hp Notebook Anakart

HP NOTEBOOK ANAKART
 hp notebook anakarthp anakart

HP Notebook Anakart

Gerek iş hayatında gerekse normal hayatta insanların işlerini kolaylaştıran ve teknolojinin en önemli ürünlerinden birisi olan notebooklar birçok makinanın özelliklerini tek bir çatı altına toplamakta olan cihazlar olmaktadırlar. Üzerlerinde bulunan birçok özellik ile iş ve normal hayatta birçok alanda gerçekten kullanışlı bir hizmet sunmaktadırlar.

Bu denli önemli olan notebooklar sistematik olarak karmaşık bir yapıya sahiptirler. Bu yapıyı üzerinde barındıran ve notebookların komut merkezi olan en önemli aygıt ise anakartlar olmaktadır.

Anakart notebookların işlevlerini en iyi şekilde yerine getirmesi için gerekli olan devre elemanlarını üzerinde taşıyan bir baskı devre kartıdır. Bu yüzden notebookun tartışmasız en önemli unsurudur. Bazı durumlarda anakartlar problemler ile karşılaşabilmekte ve işlevlerini yerine getirememekte, haliyle notebooklar kullanılamaya bilmektedir. İşte bu durumu önlemek adına Anakart parçaları önemli bir hizmet alanı olmaktadır.

Bu hizmet alanında sizlere en uygun teklifler sunulmaktadır. Özellikle hp notebook Anakart parçasını kolaylıkla ve geniş bir hizmet kavramı adı altında temin etmeniz mümkün olmaktadır.

HP Notebook Anakart Parçası

Notebookların işlevlerini yerine getirebilmeleri açısından büyük bir önem taşımakta olan anakartların zarar görmesi halinde derhal temin edilmesi önemli olmaktadır. Özellikle hp notebook Anakart parçasında görülen sorunlara en uygun fiyat ile en kaliteli çözümü sunan bir hizmet sizlere sunulmaktadır.

Sektörde bulunan en uygun fiyatlı ve orijinal anakartları HP notebooklarınız için kolaylıkla temin etmeniz adına sizlere geniş çaplı bir hizmet sunmakta olan firma ile sınırsız bir notebook kullanımına sahip olabileceksiniz.

En Uygun ve Orijinal HP Notebook Anakartlar

Notebooklarınızın yönetim merkezi olan anakartlarda çıkan problemlerden dolayı cihazınızı kullanamıyor ve işlerinizi aksatıyor iseniz tamda bu zamanda doğru adres ile iletişime geçebilirsiniz. Geniş ve kaliteli bir hizmet ile sizlere sunmuş olduğu en uygun hp notebook anakart parçalarını kolaylıkla temin etmeniz mümkün olmaktadır.

Bu sınırsız ve kaliteli hizmete sahip olarak sürdürülebilir bir notebook kullanım alanına sahip olmak istiyorsanız tek yapmanız gereken bir ekran kadar uzağınızda olan doğru adres ile iletişime geçmek kadar kolay olacaktır.


Hp Anakart

Anakart bilgisayarın hem iç hem de dış birimlerinin üzerindeki bağlantıyı sağlayan ve üzerinde elektronik devre elemanlarının yer aldığı en temel bilgisayar parçasıdır. Bu parça bilgisayarın aktif ve hızlı olarak kullanılmasındaki birinci öğedir. Anakart çevrim dışı olduğu andan itibaren bilgisayar tüm fonksiyonunu kaybetmiş olur. Bu nedenle bilgisayarın en temel yapı taşı olan anakart konusunda geniş bir araşma sonucu tercih yapılmalıdır. Bünyemiz siz değerli müşterilerimiz için bu geniş araştırmayı sizler için yaparak anakart ve bilgisayar sektöründe oldukça önemli adımlar atmıştır. Sizler de hp anakart olarak bünyemiz ile anakart sahibi olabilirsiniz. Böylelikle hem uzun ömürlü hem de işlemcisi yüksek anakartlara kolayca sahip olabilirsiniz.

Hp Anakart ve Kaliteli Servis Hizmeti

Hp anakart olarak sizlere kart satış hizmetimizin yanında bu kartların bakım ve onarım gibi herhangi bir sorunla karşılaştığınızda da sizleri yalnız bırakmayan bünyemiz servis hizmetini de sizlere sunmaktadır. Dayanıklı olan bu anakartlar farklı birçok nedenden dolayı zarar görürse de hemen onarılarak tekrar sizlere teslim edilmektedir. Her açıdan karlı çıkacağınız bu anakartlara sizler de kavuşarak gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Çok sayıda gelişmiş anakart sistemi ile hem sorunsuz bir kullanım hem de düşük maliyetli bir kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Sizler de bu sistemlerden yararlanmak için hemen bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Anakart Kullanım Ve Tercih Noktaları

Anakart kullanımı özellikle bilgisayarın dikkatli kullanılmasında geçer. Özen isteyen bilgisayar kullanımı ile sizler de anakartlarınızdaki oluşabilecek sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Bilgisayar kullanımı doğrudan anakart ile ilgili olmaktadır ve bu yüzden özenli bir kullanım gerekmektedir. Ayrıca bilgisayar kullanımındaki hassasiyet ve özen anakart tercihinde de gösterilmelidir. Bunun için donanımlı ve kaliteli bir anakart tercih edilmelidir. Sizlere donanımlı ve kaliteli anakart hizmeti sunan bünyemizden yararlanarak anakart siparişi verebilirsiniz.

Hp Anakart Fiyatlarındaki Avantaj

Uygun ve avantajlı fiyatlar ile sizlere anakart hizmetinde kusursuz olanı yaşatmayı hedeflemekteyiz. Her bilgisayar modeline uygun farklı yapıdaki hp anakart ile sizler de avantajlı çıkın. Çok sayıda kişi tarafından yıllardır kullanılan bünyemizin anakartları ile işlemleriniz yarıda kalmadan gerçekleşmektedir.

 HP Notebook Anakart

HP marka cihazlarınızın Anakartları arızalanması durumunda bellek/Ram ları görmemesi, Ekran kartını tanımaması, Harddisk, Ram, Dvd Rw, Klavye gibi parçaların birini veya bir kaçını görmez ve bu parçalar ile ilgili hatalar verir. HP servisi Adana olarak 
- Firmamızda HP Anakart değişimi ve Anakart tamirleri garantili ve kısa sürede yapmaktadır.

- Adana Asu Servisimize getirmiş olduğunuz HP ürünleri arızalarını kosunda uzman gerekli belge ve sertifikaları almış teknik ekibimiz ile karşılıklı konuşarak sorunlarınıza en kısa sürede çözümler üretilir.

Servisimizde cihazınızın yedek parçaları sürekli stoklarımızda bulunmaktadır.

Anakart (İngilizce: mainboard, motherboard, baseboard, system board veya planar board), modern bir bilgisayar gibi karmaşık bir elektronik sistemin birincil ve en merkezî baskılı devre kartıdır. Apple bilgisayarlardaki muadiline logic board (lojik kart) denir ve bazen mobo olarak kısaltılır.[1] Fiziksel yapı olarak anakartlar özel alaşımlı bir blok üzerine yerleştirilmiş ve üzerinde RAM yuvaları genişleme kartı slotları devreler ve yongalar bulunan kare şeklinde bir plakadır. Bu plaka çalışma sistemini organize eder. Bu organizasyon anakart üzerindeki yonga setleri sayesinde olur.

Anakart veri yolları
Kişisel bilgisayarlarda 486-PIII seri arasında veri yollarında çok büyük değişmeler olmuştur. 486’larda veri yolu olarak ISA VESA kullanılmıştır. Bu veri yolu artık kullanılmamaktadır. 486’ların son nesilleri Intel Pentium PCI veri yolu üzerinde çalıştılar. PCI veri yolu ISA-VESA veri yolundan daha hızlıdır. Sistemin hızlı olması sayesinde grafik arabirimleri kontrol kartları ve genişletme karlarından çok daha performans sağlanmasına yol açmıştır. Bununla yetinmeyen insanoğlu artık hızına hız katarak AGP veri slotunu kullanmakta ve veri transferine hız katmıştır. PII serisinde yaklaşık bir tane ISA ortalama beş tane PCI ve birtane AGP slotu kullanılmıştır.[kaynak belirtilmeli]

Günümüzde üretilen anakartların çoğu, 2005 yılı itibariyle kişisel bilgisayar pazarının %96'sından fazlasını elinde tutan IBM uyumlu diye tanımlanan bilgisayarlar içindir.

Bir anakart, bir backplane gibi, sistem bileşenleri arasındaki haberleşmeyi sağlar, ancak bir backplane'den farklı olarak merkezi işlem birimi ve gerçek zamanlı saat ve bazı çevresel arabirimler gibi diğer alt sistemleri de içerir.

Tipik bir masaüstü bilgisayar, anakartın bir arada tuttuğu mikroişlemci, bellek ve diğer gerekli bileşenlerden oluşur. Sabit disk, ekran ve ses kartları ve diğer çevresel aygıtlar ise anakarta bağdaştırıcı veya kablolarla takılır, ancak modern bilgisayarlarda bu çevresel aygıtların anakarta tümleşik olması giderek yaygınlaşmaktadır.


Bileşenler ve özellikler:
Tipik bir masaüstü bilgisayarın anakartı büyükçe bir baskılı devre kartından ibarettir. Elektronik bileşen ve bağlantıları üzerinde barındırmasının yanında, rahatlıkla gözle görülebilen ve diğer bilgisayar donanımlarının takılabileceği soket, slot ve başlıklar gibi yapıları da içerir.

Anakartların çoğu asgarî şu bileşenleri içerir:

Bir veya daha fazla mikroişlemcinin (CPU) takılabileceği soket (veya slotlar)
Sistemin belleklerinin takılabileceği slotlar (genellikle DRAM yongaları içeren DIMM modülleri formunda)
CPU'nun sistem yolu (FSB) ile bellek ve çevresel veriyolları arasındaki iletişimi yöneten yonga seti
Sistemin firmware veya BIOS'unu içeren kalıcı bellek yongaları (modern anakartlarda genellikle Flash ROM'dur)
Çeşitli bileşenleri eş frekanslı hale getirmek için saat sinyali üreten saat üreteci
Yonga setinin desteklediği veriyolları sayesinde sistemle iletişim kuran genişleme kartlarının takılabileceği slotlar.  hp servis adana